Grup Şirketlerimiz Site Haritası İletişim AnasayfaAta Yatırım çoğunluk hisselerinin D.ream’ e satılması kapsamında 29 grubu hissedarlarının münhasır satış danışmanı olarak görev almıştır.

01.10.2013


Ata Yatırım, 2013 yılı içinde yeme-içme ve eğlence sektöründeki ikinci önemli işlemini gerçekleştirmiştir. İtalyan mutfağının en çok tercih edilen adresi olan Mezzaluna’nın çoğunluk hisselerinin Doğuş Grubu’na ait D.ream’e satılmasının ardından, Ata Yatırım 20 yıldır İstanbul gece hayatının önemli markaları arasında bulunan Ulus 29 ve Çubuklu 29’un sahibi ve işletmecisi olan 29 Grubu’nun çoğunluk hisselerinin D.ream’e satışında da satıcılara münhasır olarak danışmanlık hizmeti vermiştir.

      İstanbul yeme-içme ve eğlence sektörünün önemli markaları arasında bulunan Ulus 29 ve Çubuklu 29’un sahibi ve işletmecisi olan 29 Grubu’nun çoğunluk hisselerinin D.ream'e satışı için hisse alım satım sözleşmesi imzalanmıştır.

 

      29 Grubu aynı zamanda Maki 29, Nişantaşı Brasserie ve Aqua Florya gibi kafe, bar ve restoranların da işletmecisidir.

 

      Mart 2012’de kurulmuş olan D.ream, yeme-içme ve eğlence sektöründe yeni bir vizyon ile kurumsal bir yapı oluşturmayı amaçlamaktadır.

 

      D.ream, 82 ayrı lokasyonda hizmet veren 40’a yakın farklı markayı portföyünde bulundurmakta ve yeme-içme ve eğlence sektöründe büyümeyi ve gelişmeyi hedeflemektedir.

 

      Ata Yatırım, bu işlemde 29 Grubu hissedarlarının münhasır finansal danışmanlığını üstlenmiştir.

 

Ata Yatırım, Ata Holding çatısı altında Yatırım Bankacılığı faaliyetlerini sürdürmekte olup, şirket birleşmeleri ve devralmaları, finansal ortaklık, tahvil & bono ihracı ve halka arz gibi alanlarda sektörlerinde lider şirketlere danışmanlık yapmaktadır. Ata Yatırım, 1994’den bugüne şirket birleşme ve satın alma işlemlerinin alıcı ve satıcı taraf danışmanlığında      toplam işlem büyüklüğü 2,2 milyar ABD doları aşan işlemde rol almıştır. Ayrıca, Ata Holding bünyesindeki TAB Gıda ve “Eko Sistem” şirketleri tarafından yönetilen Türkiye’nin en yaygın hızlı servis restoran zincirleri olan Burger King, Sbarro, Arby’s ve Popeyes’ın kazandırdığı tecrübe ve birikim, yatırım bankacılığı ekibimizi özellikle gıda, yeme-içme ve eğlence sektörlerindeki birleşme ve devralmalar alanlarında diğer yatırım bankalarından farklılaştırmaktadır.

 Diğer Haberler :